"Доброзичливі сусіди: шлях до порозуміння" - ініціатива, яка сприяє примиренню і порозумінню між ВПО і місцевими громадами.

Создано: 14 Март 2018

"Доброзичливі сусіди: шлях до порозуміння" є продовженням проекту «Доброзичливі сусіди: Сприяння примиренню і порозумінню між внутрішньо переміщеними особами і місцевими громадами», який було реалізовано у 2016 році в партнерстві з ВГО «Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський Захисник» в Дарницькому районі м.Києва, Переяслав-Хмельницькому та Бородянському районах Київської області.

imgonline-com-ua-Resize-AVGqxADG6M7xmcRs

Метою цьогорічного проекту було навчання працівників/працівниць закладів соціальної сфери та ВПО пілотних районів проекту інструментам примирення та порозуміння за допомогою ненасильницького спілкування, медіації та проведення діалогів.

imgonline-com-ua-Resize-SVq4GG3iRD2iaQ

 Протягом проектних заходів спеціалісти соціальних закладів пілотних районів, громадські діячі та активні громадяни:

- підвищили рівень обізнаності щодо інструментів примирення та порозуміння під час участі у тренінгах, метою яких було ознайомлення із можливостями застосуванняінструментів ненасильницького спілкування, медіації та організації діалогів в громаді;

- визначили актуальні потреби у цільових громадах щодо підтримки миру та порозуміння між ВПО та членами приймаючої громади під час участі у фокус групах;

- поширили позитивний досвід проекту в інших регіонах України через розповсюдження інформації в соціальних мережах, що сприятиме налагодження діалогу між місцевими громадами і ВПО по всій країні.

 

imgonline-com-ua-Resize-GgCnulQatQAUSpPP

По завершенню проекту два райони, Дарницький район м. Києва та Бородянський район Київської області, впровадили в якості експерименту та на добровільній основі роботу медіатора при місцнвих соціальних закладах. Зокрема, Бородянський районний ЦСССДМ та Центр сім'ї Дарницького району м. Києва підписали Договори про надання безоплатних послуг фізичною особою з представницями ВПО, які пройшли навчання під час проектних заходів. В Переяслів-Хмельницькому районі ведуться переговори з кандидатами, які також брали участь у наших тренінгах і виявили бажання спробувати себе у ролі медіаторів та розглядається можливість впровадження такого експерименту у декількох соціальних закладах. Таким чином громади отримають досвід використання інструментів діалогу та медіації для вирішення важливих питань.

Приєднатися до спільноти "Доброзичливих сусідів" та більш детально дізнатися про проект можна на сторінці проекту у Facebook "Доброзичливі сусіди"

Ми у фейсбук